Silnoproudé instalce

- kompletní elektroinstalace ve výrobních a průmyslových halách
- kompletní elektroinstalace v novostavbách bytových komplexů
- nové elektroinstalace a rekonstrukce rozvodů rodinných domů
- rekonstrukce rozvodů činžovních domů nebo bytových instalací
- rozvody a instalace restaurací a hotelů
- dodávky a montáže osv. těles do rodinných domů, kanceláří, prům. objektů
- dodávky a instalace osvětlení venkovních ploch, parkovišť a domů
- dodávky a montáže osvětlení průmyslových hal, prodejen a hotelů
Image

Veřejné osvětlení

- údržba a provoz veřejného osvětlení města (nátěr stožárů, výměna svítidel, výměna stožárů, odstraňování poruch na elektrických kabelech a zařízeních atd.)
- instalace svátečního osvětlení (Vánoce, oslavy, výročí)
- revize veřejného osvětlení
- Výpočet intenzity osvětlení
- investiční výstavba sítě veřejného osvětlení
Image
Image
Image
Image

Elektrické podlahové topení pro rodinné domy

Topné kabely s doživotní zárukou
Dvoužilové odporové topné kabely jsou typické svou životností. Životnost topného kabelu je dokonce srovnatelná s životností elektroinstalace ve zdech domu. Při kvalitní pokládce tedy není žádný předpoklad, že byste je někdy museli opravovat.

Topte efektivně díky chytrému ovládání iWWt z mobilu
Slyšeli jste, že elektrické podlahové topení drahé? Za určitých předpokladů tomu tak může být. Jako náš zákazník můžete mít exkluzivní ovládání topení - iWWt - díky kterému můžete ovládat topení z mobilu - hlídat a upravovat nastavení teplot, sledovat přehledy topení apod. Cestou z práce si prostě nastavíte, že očekávaná společnost na večeři bude mít komfortní teplotu 23°C a iWWt do zařídí. Regulaci může využívat kdokoliv, komu dáte přístup. Tedy každý člen rodiny si může regulovat teplotu po svém.

Na elektrické podlahové topení můžete dát jakoukoliv krytinu
Dodáváme výhradně kvalitní odporové topné kabely vyráběné zde v Evropě. Kabely jsou dvoužilové. V praxi to znamená snadnější a levnější montáž a ještě odolnější izolaci topného kabelu proti případnému mechanickému poškození. Podlahové topení do každého bytu je dnes již bráno jako samozřejmost. I výrobci podlahových krytin to vědí, a tak i na topné kabely můžete dát téměř jakoukoliv krytinu - vinyl, dlažbu, koberce, dřevěné podlahy, plovoucí podlahy aj. - je to jen na vás, jaký interiér si přejete. Zajímá vás, jak funguje vytápění topnými kabely po technické stránce? Stáhněte si Stavební příručku. Najdete v ní nejběžnější mýty i specifikace pro techniky.
Image
Image
Image
Image

Elektrická přípojka

Zavedení elektrické energie do domu (na pozemek) se realizuje pomocí elektrické přípojky nízkého napětí, která je definována od rozvodného vedení (odbočka, transformátorová stanice aj.) do přípojkové skříně (hlavní domovní skříň, hlavní kabelová skříň).

Pro každý objekt se zřizuje jen jeden přípoj.
Proto, abychom si dovedli elektrický proud do domácnosti, je nutné navštívit příslušnou pobočku energetické společnosti a podat„Žádost o připojení k distribuční soustavě“ (uvádí se druh, velikost odběru kvůli příkonu stavby). Po podání a přislíbení vyhovění, je nutné požádat o vypracování projektové dokumentace, kterou za úplatu vyhotoví oslovená distribuční společnost, popř. požádáme jiného kvalifikovaného pracovníka. Po zpracování dokumentace se dá žádost o územní řízení či stavební povolení na stavebním úřadě, a poté se čeká na vyrozumění, potřebné k realizaci.

Přípojku do 50 metrů hradí poskytovatel
Tyhle úkony nebudou nutné, když máme štěstí a náš dům nevyžaduje přípoj delší než 50 metrů (v tomhle případě si distribuční síť vyřizuje vše sama) a nám pak jen stačí podepsat smlouvu o „Připojení uživatele k distribuční soustavě“, do které je nutné uvést naše identifikační údaje, datum připojení, dobu platnosti, způsob hrazení a podmínky připojení.
Způsoby provedení se liší většinou dle umístění hlavní sítě, či zástavby domu. Nejčastěji se provádí vrchní přívod (vodiče jsou uloženy na sloupech ) nebo kabelový (vodiče leží v zemi).
Rozvod elektřiny po domě se provádí ze zmiňované hlavní domovní skříně, která by se měla umisťovat na otevřeném prostranství (oplocení, fasáda domu), respektive na místo, kde je snadný přístup. Samotná skříň musí obsahovat příslušné pojistky a být uzavřena uzamykatelnými dvířky se značkou dle státní normy.
Vlastníkem přípojky se dle platného zákona stává osoba, která investovala do zřízení elektrické přípojky nízkého napětí (v našem případě my jako žadatel).
Zřízení přípojky do délky 50 metrů, od roku 2005, hradí sám poskytovatel služeb. Nad 50 metrů celou výstavbu hradí žadatel. Její cena se pohybuje od 700Kč do 1200 Kč za metr běžný + každý nový žadatel hradí sumu ve výši 1000 Kč za příkon, dle zákona.
Při zřizování v již zastavěném území nemusí rozvodná soustava vyhovovat, a proto je poskytovatel energie povinen síť rozšířit, ovšem na naše náklady, což se musí také započítat do celkového rozpočtu stavby.

Elektrická přípojka

Pojistková nebo také přípojková skříň slouží k jištění domovních přípojek v sítích NN a pro připojení kabelové elektrorozvodné sítě k odběrnému místu. Přípojkové skříně jsou určeny pro připojení kabelů do průřezu 50 mm2 na přívodu u koncového připojení nebo do 240 mm2 u průběžného (smyčkového) připojení. Pojistková skříň je dodávána s vnitřní výzbrojí, ale neobsahuje pojistkové vložky. Přípojkové skříně pro montáž na sloup je možné upevnit pomocí pásky Bandimex nebo jiného systému pro uchycení na sloup. Přípojková skříň je ve většině případů majetkem distribuční společnosti (ČEZ, E.ON,PRE), která pojistkové skříně zároveň tedy dodává a spravuje. Majitel odběrného místa však může pořídit příslušnou přípojkovou skříň na vlastní náklady a distribuční společnost je pak povinna takovouto skříň převzít do provozu.

Elektroměrové rozvaděče nad 80A

Elektroměrové rozvaděče s elektroměrem nad 80A jsou rozvaděče pro nepřímé měření odběru elektrické energie. Rozvaděče pro nepřímé měření jsou tedy vhodné především pro výrobní objekty s odběrem elektřiny vyšším, než standardně dovoluje distributor v místě připojení pomocí přímého měření. Protékající proud převádí měřící transformátory (MTP) na proud nižší, jež následně protéká elektroměrem. Elektroměrový rozvaděč pro nepřímé měření je v samostatném provedení tvořen dvojicí pevně spojených skříní. Lze ho také kombinovat s přípojkovou skříní. Vzhledem k individuálním požadavkům na způsob měření a připojení v místě odběru jsou elektroměrové rozvaděče pro nepřímé měření vždy vyráběny zakázkově na základě poptávky.

Poprávka

Chcete více informací?
Potřebujete cenovou kalkulaci?
Rádi byste si sjednali schůzku?
Máte zájem o spolupráci?
Kontaktujte nás!
Infolinka: +420 702 042 091

Pro své dotazy neváhejte využít náš kontaktní formulář.

Zum Seitenanfang